Výlety z Příchovic

Cyklostezky v okolí

Cyklostezky v okolí

Cyklostezka Járy Cimrmana

Kdo rád jezdí na kole může se vydat i na projížďku po cyklostezce Járy Cimrmana. Cyklostezka začíná v Návarově a vede přes Zlatou Olešnici směrem na Tanvald, Šumburk nad Desnou, Sladkou díru k Protržené přehradě a končí na polské hranici Jizerka - Orle. Na cyklostezce vás čeká devět zastavení, která připomínají  působení  Járy Cimrmana ve zdejším kraji.

Single trak – 25 km

Tato stezka jde popsat lehce dvěmi slovy: jedinečná zábava! Cestu zacnete v Novém městě pod Smrkem u místního přírodního koupaliště, kde zároveň vyrůstá Sinltrek centrum. Zde bude podle našich informací nožnost testování kol značky Merida. Celý okruh je velmi zábavný, vede po uměle vytvořených lesních cestách, kde se budete vyhýbat stromům a zaroveň se blízce zžívat se svým kolem.


Horní mísečky - Vrbatova bouda - Labská bouda - Dvoračky – Harrachov – 23 km

Tato trasa začíná poměrně dlouhým a táhlým stoupáním k mohyle Hanče a Vrbaty a Vrbatově boudě. Odsud pokračujeme téměř po vrstevnici na Labskou bouudu, kde cyklistická trasa končí. Poté se trochu vrátíme a nastane problém jak se dostat do Harrachova. Buď můzeme jset zpátky do Míseček a odtud volit cyklotrasu 1a, nebo můžeme kolo tlačit cca 3km na Voseckou boudu. My jsme zvolili trasu přes Růženčinu zahrádku na Dvoračky, která je také 3km dlouhá.